Що таке ARP (Address Resolution Protocol)?

Протокол ARP (Address Resolution Protocol) - це протокол мережевого рівня, що використовується в комп’ютерних мережах для вирішення проблеми відповідності між мережевими адресами (MAC-адресами) індивідуальних пристроїв і їх IP-адресами.

Коли пристрої у мережі спробують взаємодіяти, вони використовують IP-адреси для ідентифікації один одного на рівні мережі Інтернету (наприклад, IPv4 або IPv6). Однак для фізичного передачі даних по мережі вони використовують MAC-адреси. ARP допомагає вирішити цю проблему, перетворюючи IP-адреси пристроїв у їх відповідні MAC-адреси.

Коли пристрій в мережі бажає надіслати пакет даних на певну IP-адресу, він відправляє ARP-запит, запитуючи про MAC-адресу пристрою з відповідною IP-адресою. Запрошується відповідь від пристрою з відповідною IP-адресою, який повертає свою MAC-адресу. Після отримання відповіді пристрій може створити відображення між IP-адресою і MAC-адресою в своєму кеші ARP і використовувати його для подальшої комунікації з цим пристроєм.

ARP використовується в IPv4-мережах, але аналогічний протокол, відомий як NDP (Neighbor Discovery Protocol), використовується в IPv6-мережах.