Що таке Application Layer Gateway (ALG)?

Application Layer Gateway (ALG) - це програмне забезпечення або компонент мережі, який зазвичай використовується в мережевих пристроях, таких як маршрутизатори або брандмауери, для підтримки протоколів і додатків на рівні застосунків. Головна функція ALG - це відстеження та маніпулювання мережевим трафіком на рівні застосунків для забезпечення правильного функціонування певних протоколів або додатків, що перетинають границі мережі.

Наприклад, ALG може бути використаний для обробки протоколів, таких як FTP (File Transfer Protocol), SIP (Session Initiation Protocol) або H.323 (VoIP протокол), які можуть мати особливості взаємодії через файрволи або NAT (Network Address Translation). ALG допомагає здійснити відповідні корекції у мережевих пакетах, щоб забезпечити правильну передачу даних між клієнтом і сервером, яка може бути перервана через фільтрацію чи зміну адрес.

Загалом, ALG використовується для забезпечення сумісності додатків та протоколів, що використовуються в мережі, і полегшення їхнього коректного функціонування навіть у випадках, коли мережеві пристрої впроваджують мережеві функції, які можуть перешкоджати цій взаємодії.