Як пояснити дитині бінарну систему числення?

Давай спробуємо зрозуміти бінарну систему числення так, щоб це було зрозуміло навіть дітям.

Уяви, що у тебе є скринька для зберігання солодощів, але вона може містити тільки два види цукерок: червоні і жовті. Ти можеш розмістити цукерки у цій скриньці, використовуючи лише ці дві кольори.

Тепер уяви, що ти хочеш вказати своїм друзям, скільки цукерок ти маєш. Ти можеш це зробити, показавши їм картку з червоними і жовтими кружечками. Кожне червоне кружечко означатиме число 1, а кожне жовте - число 0.

Наприклад, якщо у тебе є 5 червоних і 2 жовтих цукерки, то ти покажеш картку з такою послідовністю: 101. Перше число означає 4 (0101 у двійковій системі), а друге число - 1 (0001 у двійковій системі).

Таким чином, бінарна система числення використовує лише дві цифри, 0 і 1, щоб показати будь-яке число. Кожна позиція у числі має певну потужність числа 2, яка допомагає представити числа, від 0 до якого завгодно великого.

Ще варіант.

Давай зрозуміємо бінарну систему на прикладі світла у вимикачі.

Уяви, що ти маєш вимикач з двома положеннями: ввімкнено (1) і вимкнено (0).

Коли вимикач увімкнений, світло горить, і ми позначаємо його як 1. Коли вимикач вимкнений, світло вимикається, і ми позначаємо його як 0.

Отже, якщо світло горить, це можна позначити як 1. Якщо воно вимкнене, то це 0.

Тепер, якщо ти хочеш показати, що світло увімкнене двічі, ти просто повертаєш вимикач у положення “увімкнено” двічі і ми отримуємо 11.

Це все! Бінарна система числення така проста, як ввімкнення і вимкнення світла у вимикачі.