Як створити сайт за допомогою Jekyll?

Створення сайтів за допомогою Jekyll може бути досить простим і швидким процесом. Ось кроки, які ви можете виконати, щоб створити та генерувати сайт з використанням Jekyll:

  1. Встановіть Jekyll: Перш за все, вам потрібно встановити Jekyll на свій комп’ютер. Це можна зробити за допомогою RubyGems (пакетний менеджер Ruby). Відкрийте термінал (або командний рядок на Windows) і виконайте команду:
gem install jekyll bundler
  1. Створіть новий сайт: Після того, як Jekyll встановлено, ви можете створити новий сайт. Перейдіть у терміналі до каталогу, де ви хочете створити свій сайт, і виконайте команду:
jekyll new mysite

mysite - назва сайту

  1. Запустіть локальний сервер : Перейдіть у створений каталог вашого сайту та запустіть локальний сервер, щоб переглянути ваш сайт у режимі розробки:
cd mysite
bundle exec jekyll serve

  1. Редагуйте контент: Відкрийте ваш вибраний текстовий редактор і редагуйте файли вашого сайту для написання контенту. Jekyll використовує Markdown для написання контенту, а стилізацію ви можете виконувати за допомогою CSS.

  2. Перегляньте ваш сайт: Відкрийте браузер і перейдіть на адресу http://localhost:4000 щоб побачити ваш сайт у режимі розробки. Тут ви зможете переглянути зміни, які ви вносили, і перевірити, чи вони відображаються правильно.

  3. Налаштування: Ви можете налаштувати свій сайт, змінивши конфігураційний файл _config.yml, де ви можете задати параметри, такі як назву сайту, URL, тему оформлення тощо.

  4. Публікування: Після того, як ви задоволені змінами на своєму сайті, ви можете зберегти його у вигляді статичних файлів і опублікувати на вашому хостингу або платформі для хостингу веб-сайтів, такі як GitHub Pages або Netlify.

Це загальний огляд процесу створення сайтів за допомогою Jekyll. При більш складних потребах може знадобитися додаткове дослідження та налаштування.