Використання Ethernet в режимі Half Duplex

Коли ми говоримо про використання Ethernet в режимі Half Duplex, ми маємо на увазі, що обмін даними відбувається в одному напрямку за раз. Коли пристрій намагається відправити пакет даних, він спочатку перевіряє, чи зайнятий канал зв’язку. Якщо канал вільний, пристрій відправляє свій пакет. Якщо ж канал вже використовується іншим пристроєм, він очікує, доки канал стане вільним.

Отже, процес обміну пакетами в режимі Half Duplex може бути наступним:

  1. Перевірка доступності каналу: Перед відправленням пакета пристрій перевіряє, чи вільний канал для передачі.
  2. Відправлення пакета: Якщо канал вільний, пристрій відправляє свій пакет. Після цього він переходить у режим очікування.
  3. Очікування: Якщо канал зайнятий, пристрій очікує, доки канал стане вільним. Це робиться шляхом очікування випадку колізії, коли два пристрої намагаються відправити дані одночасно.
  4. Виявлення колізії: Якщо відбувається колізія, коли два пристрої намагаються відправити дані одночасно, кожен пристрій припиняє передачу свого пакета і чекає випадковий час перед новою спробою.
  5. Нова спроба передачі: Після виявлення колізії кожен пристрій спробує відправити свій пакет ще раз після закінчення чекання.

Цей процес продовжується доти, доки пакет не буде успішно переданий або досягнуто максимальну кількість спроб. Якщо пакет не може бути переданий після максимальної кількості спроб, він вважається втраченим, і пристрій може спробувати передати його знову, якщо він є важливим.

1 Вподобання