Про стандарт Triple DES (3DES)

Тройний DES (3DES) - це симетричний алгоритм шифрування, що використовується для захисту конфіденційності інформації. Він базується на DES (Data Encryption Standard), але використовує потрійне застосування для посилення безпеки.

Ось детальний огляд стандарту

  1. DES (Data Encryption Standard) - був розроблений в IBM у 1970-х і був стандартом шифрування Федерального агентства зв’язку (FSA) США. DES використовує 56-бітний ключ для шифрування блоків даних розміром 64 біти.

  2. Щоб підвищити рівень безпеки, 3DES використовує потрійне застосування DES. Це означає, що дані шифруються тричі за допомогою DES. Існує кілька режимів 3DES, але найпоширеніший - EDE (Encrypt-Decrypt-Encrypt), де дані спочатку шифруються, потім розшифровуються, а потім знову шифруються.

  3. 3DES може працювати в різних режимах, таких як ECB (Electronic Codebook), CBC (Cipher Block Chaining), а також інші. Режим роботи визначає, як будуть оброблятися блоки даних перед шифруванням та після нього.

  4. Можна використовувати два типи ключів: 112-бітні та 168-бітні. При використанні 168-бітного ключа, всі три застосування DES використовують один і той самий ключ.

  5. 3DES був дуже популярним алгоритмом шифрування протягом багатьох років і досі використовується в деяких системах. Однак, через обмежену довжину ключа і вже давно відомі атаки, такі як brute-force, 3DES вважається менш безпечним порівняно з більш сучасними алгоритмами, такими як AES (Advanced Encryption Standard).

PS: Але він все ще активно використовується там, де є потреба в сумісності зі старішими системами або законодавством, яке вимагає використання старих шифрів.