Інструменти для керування версіями Ruby

Існує кілька інструментів для керування версіями Ruby, кожен з яких має свої особливості та переваги. Нижче огляд деяких з них.

 1. rbenv - є легким інструментом для керування версіями Ruby. Він дозволяє встановлювати та використовувати різні версії Ruby на рівні користувача. Підтримує ізольовані середовища для кожного проекту, простий у використанні та налаштуванні, має розширену екосистему плагінів.

  Встановлення rbenv і використання його для керування версіями Ruby зазвичай виконується через командний рядок.

 2. RVM (Ruby Version Manager) - є одним з найпопулярніших інструментів для керування версіями Ruby. Він також дозволяє встановлювати та використовувати різні версії Ruby, але працює на рівні системи. Підтримує ізольовані середовища для кожного проекту, має багатий функціонал та можливості, включаючи автоматичне встановлення залежностей, керування гемами тощо, зазвичай потребує додаткових дозволів для роботи з системою.

  Встановлення RVM вимагає виконання певних команд в терміналі.

 3. chruby - це інший легкий інструмент для керування версіями Ruby. Він призначений для простого перемикання між версіями Ruby на рівні користувача. Простий у встановленні та використанні, використовує простий підхід до керування версіями Ruby без додаткового функціоналу.

  Встановлення chruby та його використання зазвичай виконується через командний рядок.

 4. asdf - це універсальний інструмент для керування версіями різних мов програмування, включаючи Ruby. Він дозволяє встановлювати та використовувати різні версії Ruby, а також інші мови програмування, в одній системі. Універсальний інструмент, який підтримує керування версіями не тільки Ruby, але й інших мов програмування, має гнучку конфігурацію та розширення за допомогою плагінів.

  Встановлення та використання asdf вимагає встановлення певних пакетів та налаштування в системі.

Кожен з цих інструментів має свої власні переваги та недоліки, і вибір зазвичай залежить від ваших особистих вподобань та потреб.

2 Вподобання