Про Port forwarding у маршрутизаторі

Port forwarding (переспрямування портів) - це техніка маршрутизації мережевого трафіку, яка дозволяє направляти зовнішні запити на конкретний порт у внутрішню мережу. Це корисна функція для забезпечення доступу до різних служб або пристроїв, що знаходяться за маршрутизатором, з Інтернету.

Основна ідея полягає в тому, що маршрутизатор перенаправляє певний порт зовнішнього IP-адреси на внутрішній IP-адреси та порт певного пристрою в мережі.

Отже, якщо ви, наприклад, запускаєте веб-сервер на вашому комп’ютері в мережі і хочете надати доступ до цього веб-сервера з Інтернету, ви можете налаштувати переспрямування портів у вашому маршрутизаторі таким чином, що всі запити, які надходять на певний порт зовнішньої IP-адреси маршрутизатора, будуть перенаправлені на порт веб-сервера у вашій внутрішній мережі.

На практиці, для налаштування переспрямування портів у вашому роутері вам зазвичай потрібно увійти до його адміністративного інтерфейсу через веб-браузер, зазвичай, вводячи його IP-адресу у веб-адресний рядок браузера і ввійшовши до системи за допомогою ім’я користувача та пароля. Далі ви знаходите налаштування “Port Forwarding” або “Virtual Server” і там вводите потрібні порти та IP-адресу пристрою, до якого ви хочете перенаправити трафік.

Важливо враховувати безпеку при налаштуванні переспрямування портів, оскільки неправильно налаштовані правила можуть зробити вашу мережу вразливою до атак. Також, переконайтеся, що ви розумієте наслідки відкриття певних портів у вашій мережі.