Про використання `method_missing` в Ruby

В Ruby method_missing є спеціальним методом, який викликається, коли ви намагаєтеся викликати метод об’єкта, який не існує. Це використовується для обробки динамічних викликів методів і може бути корисним для створення більш гнучких об’єктів.

Основним використанням method_missing є обробка викликів методів, які не визначені явно в класі. Ви можете використовувати його для динамічного створення методів, виведення деякої логіки або повідомлення про помилку, коли метод не знайдено.

class DynamicMethodHandler
  def method_missing(method_name, *args, &block)
    puts "Викликаний метод #{method_name} з аргументами #{args}"
  end
end

obj = DynamicMethodHandler.new
obj.some_dynamic_method(1, 2, 3)

У цьому прикладі, якщо ви викличете some_dynamic_method на об’єкті obj, який не має явно визначеного методу з такою назвою, method_missing буде викликаний, і виведеться повідомлення про виклик методу разом із переданими аргументами.

Однак важливо використовувати method_missing з обережністю, оскільки може бути складно слідкувати за поведінкою коду, який використовує цей метод. Надто часте використання method_missing може призвести до коду, який важко розуміти і підтримувати.

method_missing є елементом метапрограмування в Ruby.

PS method_missing - це зарезервована назва методу. Тобто, якщо ви хочете отримати такий функціонал як вказаний в прикладі, то обов’язково називайте метод саме method_missing