Що таке ентропія в Linux?

Ентропія в контексті Linux, зазвичай, відноситься до поняття, пов’язаного з генерацією випадкових чисел для криптографічних інструментів та інших застосувань, які вимагають великої кількості випадкових бітів. У Linux, це важливо для забезпечення безпеки системи.

Кількість ентропії в системі визначається кількістю випадкових подій, які можуть впливати на генерацію випадкових чисел. Чим більше випадкових подій, тим вища ентропія. Наприклад, ми можемо використовувати моменти часу, рух миші, натискання клавіш та інші фактори для збільшення кількості випадкових подій.

У Linux ентропія зазвичай збирається та використовується за допомогою декількох джерел, таких як /dev/random та /dev/urandom. Файл /dev/random може затримувати видачу даних, якщо вважає, що ентропія недостатня, тоді як /dev/urandom буде продовжувати видачу даних, незалежно від рівня ентропії.

Для перевірки рівня ентропії в системі ви можете використовувати команду cat /proc/sys/kernel/random/entropy_avail.

Для більш детальної інформації та налаштувань можна звертатися до документації та конфігураційних файлів вашої конкретної системи.

Зазвичай на Ubuntu Desktop ви не повинні хвилюватися про рівень ентропії, оскільки цей рівень зазвичай є достатнім для повсякденного використання. /dev/urandom надає безпечний та ефективний спосіб отримання випадкових чисел, і використання /dev/random не є обов’язковим для більшості випадків.