З якою цілю рекомендують встановлення на різні носії /home /var /tmp в Linux

При встановленні Linux рекомендується розділяти різні каталоги на різні носії.
Розділення каталогів на різні носії є стратегічним підходом до побудови надійних, продуктивних та безпечних систем Linux.

  1. /home: Цей каталог містить користувальницькі файли, документи, мультимедійні файли та інші персональні дані. Рекомендується розділити його на окремий носій для зручності резервного копіювання і відновлення, а також для полегшення міграції на іншу систему або версію Linux.
  2. /var: Цей каталог містить змінні дані, такі як журнали системи, файли баз даних, кеші і тимчасові файли веб-сервера тощо. Розділення /var на окремий носій може бути корисним для запобігання великому збільшенню розміру журналів системи, особливо на серверах.
  3. /tmp: Цей каталог містить тимчасові файли, які можуть бути створені програмами протягом їх виконання. Важливо, щоб цей каталог був доступний для запису і чистився при перезавантаженні системи. Розділення /tmp на окремий носій може покращити безпеку і продуктивність, а також запобігти переповненню користувальницького диску.

Розділення цих каталогів на окремі носії може підвищити надійність, безпеку та продуктивність системи, а також полегшити адміністрування та управління ресурсами.