Чим відрізняється роутер від маршрутизатора?

У загальному розумінні терміни “роутер” і “маршрутизатор” використовуються як синоніми і позначають пристрої, які забезпечують маршрутизацію даних в комп’ютерних мережах. Однак у деяких випадках може існувати невелика різниця в їхньому використанні.

Традиційно, термін “роутер” частіше використовується для позначення пристроїв, які працюють на рівні мережевого рівня (рівень 3 у моделі OSI). Роутери зазвичай використовуються для пересилання пакетів даних між різними мережами, наприклад, між локальною мережею і Інтернетом. Вони здатні аналізувати IP-адреси та вирішувати, куди направити пакет даних, щоб вони дісталися до свого призначення.

Маршрутизатор, з іншого боку, може використовуватися для позначення пристроїв, які забезпечують маршрутизацію на різних рівнях моделі OSI, включаючи рівні 2 і 3. Це означає, що маршрутизатор може виконувати функції, які включають управління трафіком на основі MAC-адресів (рівень 2) або IP-адрес (рівень 3).

Отже, роутер та маршрутизатор це в основному одне і те ж, і використовуються взаємозамінно. Однак технічно розрізняти їх можна за їхнім функціоналом та можливостями роботи на різних рівнях мережі.