Що таке Punycode?

Punycode - це метод перетворення рядка символів Unicode (таких як кирилиця, китайські ієрогліфи, і т.д.) в ASCII, який використовується для створення доменних імен з міжнародними символами (IDN - Internationalized Domain Names).

ASCII - це стандартний набір символів, який використовується в більшості Інтернет-протоколів і форматів, таких як доменні імена. Оскільки доменні імена традиційно можуть містити лише ASCII-символи (букви латинського алфавіту, цифри і деякі символи пунктуації), Punycode дозволяє використовувати інші символи, такі як кирилицю або китайські ієрогліфи, у доменних іменах.

Punycode працює шляхом перетворення кожного символу Unicode в послідовність ASCII-символів. Це дозволяє інтерпретувати доменні імена з міжнародними символами у вигляді, який може бути оброблений інтернет-протоколами. Наприклад, рядок кирилиці в доменному імені може бути перетворений у послідовність ASCII-символів за допомогою Punycode, що дозволяє використовувати це ім’я у веб-адресах.

Припустимо, ми маємо доменне ім’я “приклад.com”, де “приклад” написано кирилицею. Після перетворення цього доменного імені в Punycode виглядатиме так:

xn--80aaf7blbg8adde.com

Отже, ми отримали доменне ім’я у форматі Punycode, яке можна використовувати у веб-адресах.